Kedim Kabız Oldu Sanırım

Ahmet Yas

Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
merhabalar kedimi 1 ay öncesinden sahiplendim tekir cinsinde kabız oldu sanırım bir kaç gündür kumuna gidiyor öyle duruyor hiç birşey yapmıyor ne gibi ilaç ya da yiyecek vermeliyim.

İlanpet

Admin
Admin
Moderator
Kedilerin kabızlık sorunları genellikle altında ciddi bir sağlık problemi olmadığı sürece evde çözülebilir. Ancak, kabızlık uzun süre devam ederse veya diğer belirtilerle birlikte ortaya çıkarsa, veteriner hekimin müdahalesi gerekebilir.

Kedilere zeytinyağı vermek, kabızlığın hafifletilmesine yardımcı olabilir. Bunun için, yaklaşık olarak 1/4 çay kaşığı zeytinyağını bir şırınga veya kaşıkla kedilere verebilirsiniz. Ancak, bu miktarı aşmamaya dikkat etmek önemlidir, aksi takdirde kedinizin sindirim sistemini rahatsız edebilirsiniz.

Zeytinyağı kullanmadan önce, kedinizin kabızlığının altında yatan nedenlerini değerlendirmek için bir veteriner hekime danışmanız önemlidir. Çünkü bazı durumlarda kabızlık, daha ciddi bir sağlık sorununun belirtisi olabilir. Veterineriniz, kedinizin durumunu değerlendirerek uygun tedaviyi önerecektir.

Ahmet Yas

Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
böyle şeyleride hiç beceremem en iyisi bugün kapanmadan veterinere gitmek olacak

Ahmet Yas

Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
Merhabalar mesajınızı yeni gördüm, gitmedik veterinere kendiliğinden düzeldi. Şuan kedimin durumu iyi teşekkürler 😊